Blogas

12 naujienų
Augintinio vaistinėlė: ką turėti ir ką daryti užklupus nelaimingam atsitikimui?

Mylimi keturkojai dažnai yra vadinami šeimos nariais. Šeimininkai neretai augintiniams dovanoja ne tik meilę, bet ir visapusį rūpestį. Kaip ir žmonės, taip ir augintiniai gali patirtį įvairių sveikatos problemų, sužalojimų ar netikėtų nelaimių, tad VET1 vaistinių tinklo veterinarijos gydytojas Žygimantas Besakirskas rekomenduoja būti pasiruošus ir namuose turėti būtiniausių pirmosios pagalbos priemonių.

Plačiau
Žalios mėsos (RAW) augintinių mityba: naudinga ar tik madinga?

Šunys ir katės iš prigimties yra mėsėdžiai gyvūnai, tad natūralu, kad jų mitybos pagrindas turėtų būti mėsa ir jos produktai. Įprastai kokybiško augintinio pašaro sudėtyje mėsos, be kitų naudingų elementų, yra daugiausia. VET1 veterinarijos specialistas Žygimantas Besakirskas paaiškino, ką reikėtų žinoti taikant RAW mitybos principus.

Plačiau
Mažas gyvis – didelė problema. Kaip apsaugoti savo augintinį nuo erkių?

Pasibaigus vasarai, daugelis augintinių šeimininkų lengviau atsikvepia, mat yra įsitikinę, kad pagaliau baigėsi erkių sezonas. Vis dėlto, VET1 veterinarijos gydytojas Žygimantas Besakirskas ragina neprarasti budrumo ir toliau saugoti savo keturkojus draugus nuo šių kraujasiurbių, nes rudenį šie parazitai vėl tampa itin aktyvūs.

Plačiau
Jūsų augintis turi alergijų? Hipoalergeniniai pašarai padės išvengti nemalonių simptomų

Kaip ir žmonės, mūsų keturkojai draugai kartais gali susirgti, susižeisti arba pajusti nemalonius alergijos simptomus. VET1 veterinarijos gydytoja Ingrida Aleksejeva sako, kad norint, jog augintiniui alerginės reakcijos pasireikštų kuo rečiau, labai svarbu pastebėti simptomus ir nedelsiant imtis reikiamų priemonių, pavyzdžiui, pakeisti naudojamą pašarą.

Plačiau
Sąvėlų formavimasis: kaip atpažinti ir ką daryti?

Kiekvienas kačių mylėtojas puikiai žino, kad rūpintis savo pūkuotų augintinių sveikata ir grožiu yra svarbu, tačiau kartais net ir geriausiems šeimininkams gali kilti iššūkių, kaip, antai, plaukų sąvėlų formavimasis. Kitaip dar vadinamieji kaltūnai – tai susikaupę susivėlę plaukai, kuriuos iššukuoti gali būti itin sudėtinga ir skausminga augintiniui. Be to, staigus plaukų netekimas ar per dažnas katės prausimasis gali sutrikdyti ir virškinimo sistemą. VET1 veterinarijos gydytoja Ingrida...

Plačiau
Dėmesio! Šios daržovės ir vaisiai yra toksiški augintiniams

Augintiniai yra daugiau nei tik gyvūnai – jie yra šeimos nariai ir ištikimi žmonių draugai. Nusprendus tapti augintinio šeimininku svarbu suprasti, kad prisiimama ir atsakomybė rūpintis savo keturkoju, o žinojimas, kuo maitini yra esminis sveikatos ir gerovės klausimas. Vaisiai ir daržovės daugeliui žmonių asocijuojasi su sveikata ir vitaminų šaltiniu, tačiau nedaugelis žino, kad kai kurie jų gali būti pavojingi ar net toksiški augintiniams. 

Plačiau
Kačių elgesys ir psichologija – kaip atpažinti, kada katė laiminga, o kada jaučia nerimą?

Augintiniai žmonėms atneša daug džiaugsmo, jiems suteikdami visą savo meilę, o mainais tikėdamiesi saugumo ir rūpesčio. Katės gyvena maždaug 12 – 18 metų, tad joms žmogus yra viso gyvenimo draugas, kuriuo, nors kartais to ir neparodo, jos pasitiki bei jaučią stresą jam išvykus. Tam, kad geriau pažintumėte savo keturkoję murkę, svarbu perprasti jos kūno kalbą, suprasti, ar ji savo namuose jaučiasi gerai ir nepatiria streso?

Plačiau
Atopinio dermatito simptomai ir gydymas – kaip atpažinti šią ligą ir padėti savo augintiniui

Žmonėms gerai žinomu atopiniu dermatitu gali susirgti ir mūsų keturkojai draugai – tiek šunys, tiek katės. Vasaros metu, kuomet ore padaugėja dulkių bei žiedadulkių, dažniau mūsų augintiniai maudosi ežeruose ar kituose vandens telkiniuose – labai svarbu stebėti, ar jūsų augintiniui neprasideda alergija ir odos sudirgimai. Veterinarijos vaistinių tinklo Vet1 atstovė Justina Maniušienė dalinasi, kaip atpažinti atopinio dermatito simptomus ir kokie gydymo metodai gali padėti jūsų augintiniui...

Plačiau
Vaistų sudavimas augintiniams: ką daryti, kad tai netaptų iššūkiu?

Dažniausiai šeimininkai griebiasi už galvos, kai veterinarijos gydytojas praneša, kad šuniui ar katei teks suduoti vaistus namie. Keturkojai yra tikri gudruoliai, jie dažnai atsisako ėsti tai, kas jiems nėra skanu, tad vaistų davimas tampa tikru iššūkiu. VET1 veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad yra kelios gudrybės, kuriomis pasinaudoję šeimininkai gali palengvinti vaistų sušėrimo procesą.

Plačiau
Specialistai ragina atkreipti dėmesį, šie naminiai augalai – toksiški jūsų augintiniams

Vasaros metu, kuomet pat aktyviausias naminių ir laukinių augalų žaliavimo bei žydėjimo etapas, labai svarbu atsiminti, kad kai kurie iš jų gali būti itin pavojingi jų keturkojui draugui. Veterinarijos vaistinių tinklo „Vet1“ specialistė kviečia susipažinti, kurie augalai yra pavojingi jūsų augintiniui ir ką daryti pastebėjus pirmuosius apsinuodijimo simptomus.

Plačiau
Maudynės su augintiniais: specialistė pataria, kaip užtikrinti saugumą

Vasara – poilsio ir pramogų laikas, o kokios pramogos be keturkojo šeimos nario? Vykstant į pajūrį ar prie ežero, šeimininkai neretai pasiima ir savo augintinius. Aktyvias pramogas ypač mėgstantys šunys neretai džiaugiasi ne tik ilgais pasivaikščiojimais gryname ore, bet ir maudynėmis ir žaidimais. Vis dėlto specialistė įspėja, poilsiaujant su augintiniais prie vandens telkinių svarbu pasirūpinti gera jų savijauta ir saugumu.

Plačiau
Mėsainį pasilikite sau: kuo galima augintinius vaišinti grilio vakarėlyje, o koks maistas gali tapti nuodais

Pagerėjus orams taip gera leisti laiką gamtoje, iškylauti, pasikepti maisto ant laužo ar grotelių. Prie ežero ar į sodybą dažnai atsivežame ir savo augintinius. Kad grilio vakarėlis šuniui ar katei nesibaigtų liūdnai, kiekvienam šeimininkui svarbu žinoti, kokiu maistu galime vaišinti savo augintinius, o kokie produktai gali juos net pražudyti.

Plačiau
Showing 1 to 12 of 19 (2 Pages)