Kiekvienas kačių mylėtojas puikiai žino, kad rūpintis savo pūkuotų augintinių sveikata ir grožiu yra svarbu, tačiau kartais net ir geriausiems šeimininkams gali kilti iššūkių, kaip, antai, plaukų sąvėlų formavimasis. Kitaip dar vadinamieji kaltūnai – tai susikaupę susivėlę plaukai, kuriuos iššukuoti gali būti itin sudėtinga ir skausminga augintiniui. Be to, staigus plaukų netekimas ar per dažnas katės prausimasis gali sutrikdyti ir virškinimo sistemą. VET1 veterinarijos gydytoja Ingrida...
Blogas
12 naujienų

Augintiniai yra daugiau nei tik gyvūnai – jie yra šeimos nariai ir ištikimi žmonių draugai. Nusprendus tapti augintinio šeimininku svarbu suprasti, kad prisiimama ir atsakomybė rūpintis savo keturkoju, o žinojimas, kuo maitini yra esminis sveikatos ir gerovės klausimas. Vaisiai ir daržovės daugeliui žmonių asocijuojasi su sveikata ir vitaminų šaltiniu, tačiau nedaugelis žino, kad kai kurie jų gali būti pavojingi ar net toksiški augintiniams.

Augintiniai žmonėms atneša daug džiaugsmo, jiems suteikdami visą savo meilę, o mainais tikėdamiesi saugumo ir rūpesčio. Katės gyvena maždaug 12 – 18 metų, tad joms žmogus yra viso gyvenimo draugas, kuriuo, nors kartais to ir neparodo, jos pasitiki bei jaučią stresą jam išvykus. Tam, kad geriau pažintumėte savo keturkoję murkę, svarbu perprasti jos kūno kalbą, suprasti, ar ji savo namuose jaučiasi gerai ir nepatiria streso?

Žmonėms gerai žinomu atopiniu dermatitu gali susirgti ir mūsų keturkojai draugai – tiek šunys, tiek katės. Vasaros metu, kuomet ore padaugėja dulkių bei žiedadulkių, dažniau mūsų augintiniai maudosi ežeruose ar kituose vandens telkiniuose – labai svarbu stebėti, ar jūsų augintiniui neprasideda alergija ir odos sudirgimai. Veterinarijos vaistinių tinklo Vet1 atstovė Justina Maniušienė dalinasi, kaip atpažinti atopinio dermatito simptomus ir kokie gydymo metodai gali padėti jūsų augintiniui...

Dažniausiai šeimininkai griebiasi už galvos, kai veterinarijos gydytojas praneša, kad šuniui ar katei teks suduoti vaistus namie. Keturkojai yra tikri gudruoliai, jie dažnai atsisako ėsti tai, kas jiems nėra skanu, tad vaistų davimas tampa tikru iššūkiu. VET1 veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad yra kelios gudrybės, kuriomis pasinaudoję šeimininkai gali palengvinti vaistų sušėrimo procesą.

Vasaros metu, kuomet pat aktyviausias naminių ir laukinių augalų žaliavimo bei žydėjimo etapas, labai svarbu atsiminti, kad kai kurie iš jų gali būti itin pavojingi jų keturkojui draugui. Veterinarijos vaistinių tinklo „Vet1“ specialistė kviečia susipažinti, kurie augalai yra pavojingi jūsų augintiniui ir ką daryti pastebėjus pirmuosius apsinuodijimo simptomus.

Vasara – poilsio ir pramogų laikas, o kokios pramogos be keturkojo šeimos nario? Vykstant į pajūrį ar prie ežero, šeimininkai neretai pasiima ir savo augintinius. Aktyvias pramogas ypač mėgstantys šunys neretai džiaugiasi ne tik ilgais pasivaikščiojimais gryname ore, bet ir maudynėmis ir žaidimais. Vis dėlto specialistė įspėja, poilsiaujant su augintiniais prie vandens telkinių svarbu pasirūpinti gera jų savijauta ir saugumu.

Pagerėjus orams taip gera leisti laiką gamtoje, iškylauti, pasikepti maisto ant laužo ar grotelių. Prie ežero ar į sodybą dažnai atsivežame ir savo augintinius. Kad grilio vakarėlis šuniui ar katei nesibaigtų liūdnai, kiekvienam šeimininkui svarbu žinoti, kokiu maistu galime vaišinti savo augintinius, o kokie produktai gali juos net pražudyti.

Erkių sezonas paprastai prasideda kovą ir tęsiasi iki pat lapkričio, nors atsipalaiduoti nereikėtų net ir šaltuoju sezonu. Šios kraujasiurbės aktyviausios pavasarį, kai pradeda tirpti sniegas, o termometro stulpelis pakyla virš 6 laipsnių šilumos bei rudenį. Kaip nuo šių parazitų apsaugoti augintinius ir ko imtis, jeigu radote augintiniui įsisiurbusią erkę?

Dalis apie augintinius svajojančių žmonių pripažįsta, kad įprasti keturkojai nedomina ir namuose jiems norisi egzotikos – gyvatės, driežo, voro, vėžlio ar reto roplio. Vis dėlto prieš įsigyjant tokį gyvūną būtina atlikti namų darbus. Pasak VET1 veterinarijos klinikos, veterinarijos gydytojos Ingridos Aleksejevos, svarbu nepamiršti, kad didelė dalis egzotinių gyvūnų yra prisitaikę gyventi laukinėje gamtoje, todėl įsitikinkite, jog pavyks jiems sukurti artimas sąlygas.

Silke, kūčiukais, kepta antimi ir kitais ant šventinio stalo esančiais patiekalais norisi mėgautis ne tik patiems, tačiau ir pasidalinti su savo keturkojais šeimos nariais. Vis dėlto specialistė įspėja: tokie patiekalai augintiniui nėra tinkami, dėl juose esančių prieskonių ir kitų priedų, todėl šios minties verčiau atsisakyti. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai augintiniai vis tiek randa būdų, kaip nugvelbti vaišių nuo stalo, tokiais atvejais svarbu prisiminti, ką daryti augintiniui apsinuodijus.

Žiemą, kai už lango permainingas oras, o ant pasivaikščiojimų takelių daug purvo ir druskų reikėtų nepamiršti pasirūpinti savo keturkojais. Tokiu metu oda ir kailis gyvūnams itin svarbūs, nes jie atlieka apsauginę funkciją – saugo nuo šalčio, vėjo bei kito aplinkos poveikio.